1. Co znamená zkratka FAQ?

 • Zkratka z anglického výrazu Frequently Asked Questions, v českém překladu často kladené otázky.

2. Jak dlouho mohu využívat placený online test?

 • Doba platnosti všech placených online testů je stanovena na dobu 7 týdnů, platnost zakoupených online testů se zobrazuje pod zakoupeným online testem (deaktivace proběhne automaticky).

3. Jak dlouho trvá aktivace online testu po zaplacení?

 • Aktivace online testů po zaplacení (tj. připsání platby na náš účet) může trvat až 24 hodin. Samozřejmě se aktivaci snažíme maximálně urychlit, ve většině případů je doba aktivace výrazně kratší. Dále je možné urychlit samotný převod na náš účet, a to tak, že zašlete platbu jako prioritní, či zrychlenou, většina tuzemských bank tuto službu umožňuje.

4. Platbu jsem provedl bankovním převodem, mohu aktivaci nějakým způsobem urychlit?

 • Platba bankovním převodem trvá až dva pracovní dny a samotná aktivace až 24 hodin. Pro urychlení jsou dvě možnosti, první možnost, viz výše uvedený bod 3. Druhou možností je, že pošlete potvrzení o odeslané platbě na náš email: info@abctesty.cz, budeme se snažit u obou výše uvedených možností aktivaci maximálně urychlit.

5. Mohu zakoupit i více online testů?

 • Ano, můžete.

6. Online testy zdarma jsou opravdu zdarma?

 • Ano, jsou zcela zdarma.

7. Jsou i jiné možnosti platby než bankovním převodem?

 • V současné době připravujeme možnost platby online a platby kartou.

8. Zakoupil jsem si online test, mohu předat přihlašovací údaje i jiné osobě, aby placený online test využívala?

 • Ne, nemůžete. Placený online test může využívat pouze osoba, která si tento online test zakoupila.

9. Zapomněla jsem heslo, co mám dělat?

 • Přihlaste se uživatelským jménem, nebo emailem a následně dejte uprostřed „Zapomněli jste Vaše heslo?“. Zadejte email, z kterého byla provedena registrace, na který Vám dojdou pokyny, tj. reset hesla na abctesty.cz, na odkaz kliknete, zadáte nové heslo a ještě jednou ho potvrdíte a vše by mělo být v pořádku.

10. Číslo účtu a variabilní symbol u objednávky?

 • Veškeré pokyny ohledně platby najdete v potvrzení objednávky, které Vám dojde na email uvedený při registraci. Pro případnou potřebu uvádíme číslo účtu, na který se zasílají platby: 2401114091/2010 (Fio banka) a jako variabilní symbol uvádějte číslo Vaší objednávky.

11. Stránka se nezobrazuje tak jak má, co s tím?

 • Tato situace může nastat, pokud se provádí výraznější aktualizace stránky. V tomto případě aktualizujte mezipaměť (cache) klávesovou zkratkou Ctrl + F5, eventuelně smažte celou historii ve Vašem prohlížeči. Klávesová zkratka pro vymazání historie je Ctrl + Shift + Del (platí pro internet Explorer i Mozilla Firefox). Podrobný návod „Jak aktualizovat cache“ najdete v příslušném článku na Wikipedii, jehož obsah je dostupný zde. Cache používá většina moderních webů z důvodu urychlení při načítání obsahu.

12. Jsou webové stránky www.abctesty.cz zabezpečeny?

 • Ano, jsou zabezpečeny. Webové stránky www.abctesty.cz využívají protokol HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure), což je protokol umožňující zabezpečenou a šifrovanou komunikaci v počítačové síti. Více se o této problematice dozvíte např. z článku na Wikipedii, který je dostupný zde.
 • Další zabezpečení je například u kontaktního formuláře, zde využíváme virtuální CAPTCHA test (Turingův test), nemusíte tedy zbytečně ztrácet čas hledáním vhodných obrázků, nebo počítáním jednoduchých matematických příkladů. A my pro změnu nemusíme ztrácet čas tříděním nevyžádaného spamu (nevyžádané reklamní e-maily) a můžeme tak pružněji reagovat na vaše případně dotazy, připomínky, či náměty.

13. Ostrý test nebyl dokončen, vypršel časový limit, nelze označit odpovědi, co s tím?

 • Tlačítkem „Další“ se proklikejte na uplný závěr online testu a následně klikněte na tlačítko „Potvrdit“. Dojde k vyhodnocení online testu a následné aktivaci nové časomíry.

14. Co je to online test?

 • Online test, je test v prostředí www stránek (webových, či internetových), kdy testování, výuka a vyhodnocení samotného testu probíhá na daných stránkách (v tomto případě na www.abctesty.cz). Tudíž se nejedná o tištěnou verzi, ale o virtuální produkt.

15. Kde najdu zakoupený online test?

 • Po připsání platby na náš účet aktivujeme Vámi zakoupený online test do 24 hodin, o aktivaci budete vyrozuměni na email uvedený při registraci. Samotný online test najdete tak, že se přihlásíte na naše webové stránky, tj. www.abctesty.cz a zadáte přihlašovací údaje (login a heslo). Přihlašovací údaje jsou údaje, které jste uváděly při registraci, po přihlášení najdete Vámi zakoupený online test v sekci „Moje testy“.

16. Je počet přístupů k placeným online testům omezen?

 • Ne, není, počet přístupů je zcela bez omezení. Jediným limitem je platnost, ta je stanovena u všech stejně, a to na 7 týdnů.